Błyskawiczny Coaching Finansowy

dzialajCzy masz czasem wrażenie, że wciąż drepczesz w jednym miejscu? Chodzi może o coś co postanowiłeś zrobić dawno temu. Strona www, blog lub coś jeszcze innego.  Może planowałeś zmienić prace, ruszyć z własnym biznesem, albo dołączyć do już funkcjonującego przedsięwzięcia? Podjąłeś “jakieś” decyzje, ale czegoś zabrakło.

Może czasu? Klikasz bezmyślnie na kolejne posty forum albo youtube licząc na zastrzyk inspiracji który się gdzieś pojawi… Może pieniędzy? Bo przecież, żeby inwestować trzeba mieć forsę… Może wiedzy? Przeczytałeś już co prawda 34 e-booki i byłeś na większości szkoleń.. Stop. Poustawiajmy co nieco. nuż Dostaniesz tu listę 7 rad, dzięki którym ruszysz ostro do przodu. Są to oczywiście bardzo proste informację i przypuszczam, że o większości z nich “wiesz” ale z tym będę dyskutował. Coaching jest błyskawiczny, bo zasady poznasz tu w 7 – minut. Ale potraktujesz je poważnie. Jeden z moich znajomych stwierdził ostatnio, że: “nie wyda nigdy 1000 zł na szkolenie, żeby posłuchać o finansowej niezależności, jeśli te same informacje może znaleźć w darmowym e-booku”. Owszem, mógłby zapłacić nawet kilkadziesiąt razy tyle i również “usłyszy to samo”. I będziesz słyszał, czytał, widział, rozumiał … i stałbyś w miejscu z tym samym kiepskim stanem, jeśli nie zaczniesz działać! I w tym momencie mógłbym skończyć artykuł. Bo ta rada jest ze wszystkich najcenniejsza, “Zacznij działać!”

Ale przejdźmy dalej. Co zyskasz jeśli poważnie weźmiesz do siebie podane tu informacje: Zauważysz, że zaczynasz osiągać namacalne efekty swojej pracy. Przy liście rzeczy które masz do zrobienia, zaczniesz z dziką satysfakcją odhaczać to wszystko co już jest zrobione, dając miejsce do dalszych planów i możliwości. Dzięki serotonie – hormonowi szczęścia (patrz też: Jak zredukować stres?), który dostaniesz w efekcie za dobrą pracę będziesz bardziej szczęśliwy, Twoja pewność siebie wzrośnie, będziesz bardziej z siebie zadowolony. Na Twoim koncie zaczną się w końcu pojawiać konkretne pieniądze.

Proponuję Ci więc teraz:

1. Pozamykaj Loopy. Nie skończone zadania wywołują stres i flustrację. Te dokończone dają spokój i satysfakcję. Znasz nested loops? Ideę otwierania i zapętlania historii? Tak działają bestsellery. To dzieje się na treningach NLP, gdzie wychodząc nie wiesz o czym było. Pamiętasz tylko, że świetnie się bawiłeś, a Twoje życie zaczyna się zmieniać na lepsze. Zastanów się chwilę nad tym jak działają wszystkie zadania które rozpocząłeś a których nie zrobiłeś do tej pory.
Rozpraw się z nimi na dobre! Twój umysł dostanie cenną informację, że to co zaczynasz – kończysz! Tak wykształcisz sobie bardzo dobre nawyki. Weź teraz kartkę i wypisz sobie rzeczy które zacząłeś robić dawno temu, a które nie są zrobione do tej pory. Zastanów się nad każdym z nim, w jaki sposób możesz je zrealizować do końca, albo zakończyć w inny sposób. To może z początku nie być łatwe. Jestem pewien, że się nazbierało. Ale z każdą zakończoną czynnością będzie coraz łatwiejsze. Uwierz mi. Zwłaszcza kiedy …

2. Koncentruj się na jednym zadaniu. Może komputery radzą sobie z tym lepiej ale nie nasza świadomość. Ona ogólnie jest dosyć przeciążona przez rzeczy którymi nie powinna. Często setki bodźców wzrokowych w pokoju, włączone radio w pokoju i obiad który jesz na klawiaturze nie pomaga Ci się skupić na pracy. Mogłoby Ci oczywiście wydawać się inaczej, przecież z 10 okienkami GaduGadu radzisz sobie bardzo świetnie. Przypomnij sobie jednak momenty, kiedy coś szło Ci naprawdę dobrze….. Czy robiłeś wtedy też tyle rzeczy na raz? Zamknij teraz wszystkie niepotrzebne okienka w Twoim systemie i przeglądarce. Uprzątnij otoczenie. Poproś ewentualnych domowników o chwilę spokoju. Włącz cicho spokojną muzykę jaką lubisz, pozwól swojej podświadomości oczyścić Twój umysł. Teraz pomyśl o tym co zrobisz najpierw….

3. Wyznaczaj cele i osiągaj je. Kiedy wiesz już na czym Ci tak naprawdę zależy, co stanowi dla Ciebie duży i atrakcyjny cel by to mieć i osiągnąć, zapisz to na kartce. Zastanów się na jakie etapy możesz to podzielić. Daj sobie często powód do radości z realizacji jakiegoś mniejszego celu. Kiedy co 3 dni będziesz mógł zobaczyć, że część pracy już za Tobą i jesteś coraz bliżej celu, zyskasz dodatkową ekstra motywację.

4. Kształtuj dobre nawyki finansowe.
Pieniądze które przyciągasz są wynikiem Twojej inteligencji. Twój obecny stan konta zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Mógłbyś chcieć przenieść winę na okoliczności lub kogoś innego, ale wtedy nigdy nie ruszysz do przodu. Weź odpowiedzialność i od teraz zacznij rozwijać to co nazywamy Inteligencją Finansową. Wykształcaj mądre nawyki, które sprawią, ze za jakiś czas będziesz z siebie zadowolony, a pieniądze naprawdę Cię polubią.. Co radzę zrobić na początku: Ogranicz swoje stałe wydatki. Zakładając, że zarabiasz miesięcznie kwotę X, to co przyczyni się do wzrostu Twojej zamożności to kwota która zostanie z X po odjęciu Twoich wydatków (więcej na www.investa.net.pl). Mitem jest to, że musisz zarabiać więcej by stawać się bogatszym. Zastanów się tylko jakie zmiany i optymalizacje struktury Twoich kosztów sprawią, że na Twoim koncie zaczną gromadzić się konkretne pieniądze. Weź kartkę lub notatnik i wypisz rzeczy na które wydajesz pieniądze. Co i kwota. Pomyśl teraz jakie koszty możesz uciąć nie tracąc absolutnie nic. W wypadku pozostałych, może istnieje coś co da Ci to samo znacznie niższym kosztem? Przeważnie nawet kiedy poświęcisz na to więcej czasu, znajdziesz to co będzie tańsze i lepsze dla Ciebie.

5. Dbaj o to co masz na myśli Wszystko co posiadasz, to kim jesteś i co robisz teraz w życiu pojawiło się najpierw w Twojej głowie. Może nie jesteś z tego co masz teraz do końca zadowolony, ale czas byś wziął tą informację sobie głęboko do serca i zaczął to zmieniać. Każdy genialny biznes miał początek w jednym miejscu … Tak samo cuda świata architektury. Zanim zostały zbudowane, powstały fundamenty, przed nimi był ich projekt – Ale na początku była tylko burza elektronów skaczących od jednego neuronu do drugiego. Zacznij trenować pozytywne myślenie: – zamiast nad tym co mogłoby nie pójść, wyobrażaj sobie co może się UDAĆ – codziennie przeznaczaj coraz więcej czasu na myślenie o tym, co chcesz osiągnąć – wczuj się i pomyśl jakie uczucia i emocje pojawią się gdy osiągniesz swój CEL. Zdziwisz się, kiedy wszechświat zareaguje na Twoje życzenia z ogromną siłą…

6. Przestań robić niepotrzebne rzeczy Zastanów się ile razy dziennie sprawdzasz skrzynkę e-mail chociaż wiesz, że nie znajdziesz tam zupełnie nic nowego. Ile czasu spędzasz dziennie na surfowaniu po bezwartościowych stronach, blogach czy serwisach. Czy przypadkiem nie robisz jeszcze w swoim życiu takich opcji jak lenistwo albo “brak energii”? Zastanów się czy jest to warte Twojego czasu. Czy przez to stajesz się bogatszy w jakikolwiek sposób? Dzięki takim publikacją jak NLPMagazine, mądrym książkom, szkoleniom i nagraniom audio dowiesz się w jaki sposób tworzyć i rozwijać swoją firmę. Będziesz też wiedział jak zarabiać więcej kasy, jak inwestować skutecznie, jak prowadzić doskonałe szkolenia i wiele innych wartościowych rzeczy. Tylko co z tego, jeśli nie miałbyś czasu na to by wprowadzić zdobytą tam wiedzę w życie? Weź teraz zrób listę czynności z których mógłbyś całkiem zaprzestać. Zastanów się też i zanotuj sobie co możesz robić skuteczniej w takim samym albo krótszym czasie. Zaoszczędzony czas sprawi, że będziesz mógł być więcej z bliskimi, podróżować, rozwijać się i swoje ambicje, Twoje zdrowie też na tym skorzysta.

7. Działaj szybko Czy znasz prawo które mówi o tym, że praca rozciąga się w czasie który na nią przeznaczysz? Ile razy było tak, że dawałeś sobie na skończenie jakiegoś ważnego zadania określoną – dużą, ilość czasu, ale zawsze odkładałeś to co miałeś do zrobienia na ostatnią chwilę.. Jeśli chcesz pracować naprawdę wydajnie i efektywnie zacznij pracować na efekt i to w znacznie krótszym czasie. Jeśli chciałeś na coś przeznaczyć tydzień, zrób to w 2 dni. Jeśli myślałeś, że na napisanie pracy magisterskiej potrzebujesz pól roku? Zdziwisz się, kiedy okaże się, że jest to możliwe w miesiąc. Zastanów się teraz jak wykorzystać to prawo tak by działało na Twoją korzyść.

To, że wiesz nigdy nie wystarczy. Zatrzymaj się teraz na chwilę. Wydrukuj może ten magazyn albo chociaż te strony, jeśli potrzebujesz. Przeczytaj jeszcze raz, przemyśl, może zrób notatki gdzie zanotujesz swoje przemyślenia. Zacznij się zastanawiać w jaki sposób możesz wykorzystać te informacje. Czy są one dla Ciebie w jakiś sposób wartościowe? Jeśli tak, to jak możesz już dzisiaj zacząć aplikować je w w swoim życiu? Za jakiś czas od dzisiaj, zaczniesz doceniać wartość nowych nawyków, które zmieniły już tak wiele w Twoim życiu. Spojrzysz na moment w którym podjąłeś tą dobrą decyzję i zdecydowałeś, ze czas coś zmienić i uśmiechniesz się, bo wiesz, że ten moment był kluczowy. Mógłbyś oczywiście odłożyć to do jutra, powiedzieć sobie, że już to przecież wiem… Tylko czy tak nie postępowałeś przypadkiem do tej pory? Zacznij używać zdobytych informacji! Zacznij od teraz bardziej skupiać się w swojej pracy i nauce nad konkretnym zadaniem, kończ to co zaczynasz, mając zawsze w głowie wielki piękny obraz tego co chcesz osiągnąć. Ciesz się sukcesami, choćby były one częścią planu. Bądź coraz bogatszy finansowo i w nowe doświadczenia. Zmiany mogą być przeogromne. Mimo, że to jest tylko niewielki fragment, cząstka tego co tam jeszcze jest i działa…. Więc ruszaj!