Wyjątkowy Mówca

piotr bRozwiń błyskawicznie Swoje umiejętności komunikacji i daj się poznać jako Wyjątkowy Mówca

W wieku 4 lat umiał pilotować helikopter, w wieku 6 nauczył się latać samolotem. Dziś od roku bawi się w chowanego z publicznością. Kto to taki? Kim jest?” – w podobny sposób swoich gości zapowiada Kuba Wojewódzki w swoich programach. Tym samym buduje narastające napięcie i wzbudza ciekawość u odbiorców. Chcesz się tego nauczyć? Pamiętam jak rozmawiając kiedyś z Kubą Wojewódzkim w jednym z modnych warszawskich klubów, miałem wrażenie, że biorę udział w jego show. Sądziłem, że może gdzieś w klubie poukrywani są kamerzyści i wszystko filmują – do dziś nie wiem czy tak nie było…

Może mam coś takiego jak Szyc. Borys powiedział mi kiedyś, że wystarczy o jedną osobę za dużo w towarzystwie, czyli dwoje ludzi naprzeciw niego, i od razu zaczyna grać. Zaczyna występować. Mam to samo. Kiedyś na akademii recytowałem wiersz o Gagarinie i się popłakałem ze wzruszenia. Tak się sobie podobałem. Jestem kabotynem, który daleko posuniętą ironią zwalcza swoje kompleksy i znieczula się na niedogodności losu.” Kuba Wojewódzki Na pytanie, jak to robisz, że możesz mówić non-stop i porywać innych swoimi historiami, Kuba odpowiedział – po prostu wyobrażam sobie, że cały czas jestem filmowany i każda rozmowa to wywiad, który muszę zrobić jak najlepiej.

A co takiego robisz, że na każde pytanie, masz przygotowaną odpowiedź?

Mam wrażenie, że wszyscy wokół czyhają na mój błąd i ciągle uczę się tego jak dostosowywać swój język do potrzeb mojego rozmówcy. Dzięki temu na każde jego pytanie mam odpowiedź. Kuba jest wyjątkowo elastyczny, pod względem jego lingwistyki. Możesz go lubić lub nie, ale przyznasz, że jego cięte riposty, przemyślane pytania i trafne spostrzeżenia są na bardzo wysokim poziomie. Tworząc jego model, jako eksperci możemy Cię tego nauczyć. Być może zdarzały Ci się kiedyś takie sytuacje, które nazwałbyś niezręczną ciszą, albo niezręcznym milczeniem. Wtedy gdy rozmawiałeś z dziewczyną, z przyjaciółmi, z rodziną i w którymś momencie zabrakło Ci argumentów, zabrakło Ci słów, lub miałeś wrażenie, ze to co chcesz powiedzieć znajduje się na końcu języka… Na szczęście te czasy masz już za sobą, a my zrobimy tak, że zapomnisz o nich bezpowrotnie. Z innej strony. Rozmawiając o swoich pasjach, o swoich przeżyciach – robisz to godzinami i całkiem Ci wychodzi.

Jestem pasjonatem! A do tego realizuje swoje marzenia z brawurą Nikodema Dyzmy. Chciałem jako perkusista nagrać płytę – nagrałem; chciałem być dziennikarzem muzycznym – byłem; marzyłem o pracy w Trójce – pracowałem; marzyłem o własnym tytule prasowym – miałem go; chciałem mieć swój własny talk-show – mam; chciałem mieć sportowe fury, duże mieszkanie i podręczną narzeczoną – wszystko się spełniło.” Kuba Wojewódzki

Gdzie tkwi sekret tego, że czasami jest to wręcz banalne a innym razem mogłoby brakować słów?

Z rozmowy z Kubą wyciągnąłem całą masę kapitalnych przekonań, strategii i manier lingwistycznych. Już wtedy wiedziałem, że ta rozmowa da coś więcej. I tym sposobem powstał obszerny model show-biznesu. Na model składają się strategie, przekonania, umiejętności wyjątkowych mówców, takich jak Kuba Wojewódzki, Szymon Majewski, Wojtek Jagielski. Teraz czas byś TY także stał się wyjątkowym mówcą. Jakby powiedział to Wołoszański: “Był rok 2007, gdy dwójka trenerów spotkała się w centrum Wrocławia. Był piękny słoneczny dzień: idealny, by zrewolucjonizować świat komunikacji”

Masz ochotę wejść w ten świat i :

 • Mieć zawsze coś do powiedzenia;
 • Kreować swój wizerunek, być osobą rozpoznawalną i cenioną za swoje opinie w towarzystwie;
 • Wciągać rozmówców w swój świat, gdzie Ty ustalasz zasady;
 • Biegle przechodzić między tematami, tak by mówić o tym o czym chcesz;
 • Wyciągać od swoich rozmówców to co wartościowego mają do powiedzenia;
 • Nauczyć się być totalnie wyluzowanym występując przed ludźmi;
 • Nabrać mądrych nawyków podczas wystąpień, prezentacji;
 • Poznać Meta-Model i wykorzystywać go w życiu codziennym;
 • Poznać język Hipnozy, dowiadując się jak formułować sugestie posthipnotyczne;
 • Wchodzić w dowolne tożsamości wyjątkowych ludzi, poznając techniki zaawansowanego modelowania;
 • Nauczyć się pracy z własnym głosem i oddechem.

Po co Ci to? Co z tego będziesz miał? Jesteś uczniem, studentem? Zdajesz egzaminy ustne, robisz prezentacje przed grupą, prowadzisz zajęcia? Zdajesz maturę, a może bronisz swojej pracy licencjackiej, magisterskiej? Hej! Najwyższy czas, byś nauczył się jak robić to skutecznie, by Twoi słuchacze czuli się wyśmienicie, a Ty być czuł się wyluzowany i dumny z siebie. A może już skończyłeś szkołę i pracujesz? Masz własną firmę? Komunikujesz się z pracownikami, z szefem. Rób to dobrze! Naucz się jak mądrze wpływać na swoich pracowników, na współpartnerów. A gdy wrócisz do domu, czy to z pracy, czy ze szkoły, dobrze będzie, jak będziesz miał dobry kontakt z rodziną, bliskimi Ci ludźmi. Naucz się też tego. Stań się Wyjątkowym Mówcą!

Przeczytaj też więcej porad dla Młodego Biznesu.