Szkolenia branżowe

szkoleniaŻyjąc w XXI wieku musimy liczyć się z tym, że co jakiś czas zmieni się prawo, technologia albo stare i dobrze nam znane nauki odejdą w zapomnienie a na ich miejsce wskoczą nowe teorie. Dlatego też trzeba ciągle się uczyć lub nawet zmieniać kwalifikacje zawodowe, bo niektóre stanowiska pracy są likwidowane, albo człowiek jest zastępowany maszyną.

Gdzie na szkolenie?

Szkolenia branżowe zwykle odbywają się w sali konferencyjnej, jednak zdarza się, że niektóre imprezy odbywają się w aulach uniwersyteckich, w restauracjach czy w wypadku branż kreatywnych – wszędzie gdzie jest ciekawie – na przykład w parku, sali z leżakami albo innowacyjnie urządzonych salach biurowych. Jeśli sami chcemy zorganizować takie szkolenie, warto podpatrzeć co robili konkurenci, aby spotkanie było w jak najciekawszym miejscu dopasowanym do tematyki spotkania. Z kolei jako uczestnicy na pewno zwrócimy uwagę na to czy dojazd jest łatwy, może w pobliżu zaparkować samochód i czy notatki będzie na czym robić.

Wiedza czy nowe znajomości

Takie szkolenia branżowe są nie tylko świetnym miejscem do zaznajomienia się z nowinkami w naszej branży czy też nauczenia się w teorii nowych rzeczy, ale również do spotkania starych i nowych znajomych, którzy z pewnością pomogą nam poszerzyć nasze horyzonty lub nawet przedstawią przypadki z ich własnej pracy i rozwiązania na których my później będziemy mogli bazować. Sami też możemy udzielić kilku wskazówek kolegom i koleżankom z branży. Zdecydowanie dlatego warto wybrać się chociaż raz do roku na takie szkolenie, nie tylko dla wiedzy, ale też dla przydatnych znajomości, które pomogą nam w pracy.

Zobacz też: Wynajem sal konferencyjnych

Leave Comment