Kurs prawo jazdy i BHP

kierowcaTak podstawowe udogodnienie życia jak prawo jazdy, tak naprawdę nie jest tylko kursem odbytym dla własnej wygody. Jest to swego rodzaju inwestycja, która pomaga nam w późniejszym życiu. Przykładem może być cv. Wpisanie prawa jazdy do cv tak naprawdę wiele nie wnosi, prawie każdy je ma. Problemem staję się nie wpisanie go. Przez wielu jest to uznawane za podstawową cześć egzystencji. Skoro dla wielu, to dlaczego miało by nie być ważne dla pracodawców?

Jest to jedna z podstawowych umiejętności, którą warto posiąść. Jest to swego rodzaju uniezależnienie się. Od miejskiej komunikacji, czekania na przystankach na autobus, czy tramwaj który nie wiadomo czy nadjedzie na czas. Z drugiej strony jest to uzależnienie się od korków, uprzejmości innych kierowców. Więc standardowo, są plusy i minusy jeżdżenia samochodem. Jednak zdecydowana większość uważa prawo jazdy, jako zaświadczenie o odbytym i co najważniejsze zaliczonym kursie, powinno być w portfelu każdego. Pomiędzy dowodem osobistym, a kartą bankomatową.

Jednym z podstawowych szkoleń, które trzeba przejść w szkole w pracy oraz we wszystkich miejscach gdzie mamy kontakt z substancjami lub przedmiotami mogącymi zagrażać zdrowiu lub życiu jest szkolenia BHP. Przez wielu uważane za nudne, niepotrzebne i bezsensowne. Z reguły wydaje nam się że wszystko o podstawowym bezpieczeństwie już wiemy, niestety czasem w praktyce okazuje się inaczej, paradoksalnie nawet po ukończeniu takiego szkolenia.Warto pamiętać o tym, że pomimo iż jest to obowiązek nie musi być on traktowany jako zło konieczne. Jest on narzucany przez pracodawców. To fakt, ze dla nich też działa z korzyścią. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego przypadku od odpowiedzialności chroni ich to, że wszystkie podstawowe zasady bezpieczeństwa zostały przekazane. Oczywiście tylko część przypadków można w ten sposób wyjaśnić. Często dochodzi do nich przez to że nie są zagwarantowane odpowiednie warunki, ale to już inna kwestia. Generalnie warto pamiętać, żeby wynieść coś z tych szkoleń. Jeżeli ono już jest, to lepiej wyciągnąć korzyści niż zmarnować czas.

Źródło: www.ssk.info.pl